Sesja zdjęciowa, zdjęcia reklamowe
Wizerunkowa fotografia reklamowa
Sesje fotografii wizerunkowej, fotografia portretowa, zdjęcia na zamówienie
Profesjonalne sesje zdjęciowe
Fotografia architektury, Fotografia wnętrz, profesjonalna obróbka zdjęć.
Fotografia reklamowa produktów
Packshots, zdjęcia produktów oraz retusz post-produkcyjny
Fotografia modowa
Sesje modowe w aranżacjach, zdjęcia reklamowe oraz zdjęcia studyjne.
 • Fotografia produktowa – Białystok i Warszawa

   

  Ten rodzaj fotografii jest najczęstszym sposobem przedstawiania zalet oraz cech produktu danego projektanta czy producenta. Ciekawie, niekonwencjonalnie zaprezentowany produkt przykuwa uwagę odbiorcy. W momencie oglądania strony z niebanalnie przedstawionym przedmiotem, wywierana jest na nas podświadomie chęć zakupu takiej rzeczy. Firmy marketingowe zatrudniają sztab ludzi, odpowiedzialnych za promocję produktu– od osób tworzących slogany, hasła reklamowe po osoby zajmujące się fotografią, stroną logistyczną kampanii itd. Reklama produktowa dotyczy jednak nie tylko dużych firm, działających już na rynku od wielu lat, ale zdarza się też nierzadko, że każdy z nas – często nieświadomie – bierze w niej udział. W jakich sytuacjach? Chociażby wystawiając jakąś rzecz do sprzedania na znanych portalach internetowych. Dbamy o to, aby pokazać produkt jak najlepiej, zachęcić innych do zapoznania się z ofertą, a tym samym – do kupna danej rzeczy. Ciekawie, ale też właściwie sfotografowany przedmiot sprzedaży wraz z rzetelnym, merytorycznym opisem ma dużo większe szanse na zainteresowanie ze strony odbiorców niż ten, który został zaprezentowany niedbale.

  Celem fotografii produktu jest skuteczność jej oddziaływania. Z tej też racji, fotografia taka tworzona jest też po to, aby wywołać jakieś emocje – często skrajne, takie jak: przerażenie, zdumienie, zszokowanie. Należy więc pamiętać, że fotografia produktu to nie tylko sfotografowany obiekt na nieskazitelnym, białym tle, ale też czasami – produkt przedstawiony nieszablonowo, np. w otoczeniu natury bądź jakiejś nietypowej scenerii. Profesjonalny fotograf podejmie się zarówno wykonania tzw. „prostych” zdjęć produktu, jak też tych wymagających nieco więcej pracy.

  Jak właściwie sfotografować produkt?

   

  Zacznijmy od tego, że najważniejsze są umiejętności, warsztat pracy. Możemy mieć do dyspozycji profesjonalny sprzęt fotograficzny, dobre oświetlenie, idealne warunki, ale jeśli zabraknie nam podstawowych umiejętności i intuicji, to nie będziemy w stanie stworzyć czegoś efektywnego. W istocie jedno idzie w parze z drugim. Aby sfotografować dobrze produkt, musisz mieć zarówno sprzęt dobrej jakości, optymalne warunki pracy, ale i umiejętności.

  Pierwszym etapem pracy nad tego typu fotografią powinno być dokładne przyjrzenie się produktowi i jego ewentualne wyczyszczenie, usunięcie niedoskonałości. Dopiero taki produkt może trafić przed obiektyw. Pamiętaj, drobne niedoskonałości możesz skorygować w programie do obróbki, ale nie polegaj tylko na nim! Zadbaj o to, aby rzecz wyglądała dobrze od samego początku. Ważne jest też oświetlenie. Zupełnie inny efekt daje zrobienie zdjęcia na jasnym tle, ale bez światła niż to, które zostało zrobione przy pomocy lamp. Lampy dobrej jakości to tak naprawdę połowa sukcesu. Jeśli mowa o świetle i lampach, warto też wspomnieć o statywie. Fotografia produktowa bez statywu nie ma racji bytu – statyw jest w tym przypadku obowiązkowy! Równie ważne, co światło i statyw jest też tło. Profesjonalny fotograf ma do dyspozycji różne rodzaje tła – od neutralnych, białych, szarych po bardziej wyszukane. W przypadku fotografii produktu sprawdza się najczęściej gładkie, białe tło, które pozwala na obiektywne ukazanie przedmiotu. Takie tło, co ważne, nie odbija też światła lamp!

  Od dość dawna zajmujemy się fotografią produktową. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, mamy na swoim koncie wiele zrealizowanych projektów. Jeśli jesteś osobą, której zależy na profesjonalnym zaprezentowaniu produktu – zadzwoń, a umówimy się na spotkanie. Jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia (tel. kontaktowy: 695-335-250, e-mail: info@barbararzepnicka.pl).

   

  Zdjęcia produktowe w Białymstoku i Warszawie – nasze realizacje