Sesja zdjęciowa, zdjęcia reklamowe
Wizerunkowa fotografia reklamowa
Sesje fotografii wizerunkowej, fotografia portretowa, zdjęcia na zamówienie
Profesjonalne sesje zdjęciowe
Fotografia architektury, Fotografia wnętrz, profesjonalna obróbka zdjęć.
Fotografia reklamowa produktów
Packshots, zdjęcia produktów oraz retusz post-produkcyjny
Fotografia modowa
Sesje modowe w aranżacjach, zdjęcia reklamowe oraz zdjęcia studyjne.
 • Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

   

  Często przed sesją słyszymy jedno pytanie od wielu osób: „jak się do niej przygotować?”. Szczególnie świeżo upieczone pary małżeńskie dopytują, jak powinny wyglądać podczas tzw. pleneru. Na co zwrócić uwagę? O co zadbać, aby efekty sesji spodobały się zarówno fotografowi, jak też samym zainteresowanym? Istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, do których powinni dostosować się wszyscy, którzy wybierają się na sesje. Owszem, wiele zależy od rodzaju danej sesji (ślubna, rodzinna, wizerunkowa itp.), ale każdy fotograf zwróci uwagę na kilka podstawowych czynników, mających wpływ na udany efekt.

  Po pierwsze – wyluzuj!

  Pamiętaj, że sesja powinna być dla Ciebie przyjemnością. Tak więc uśmiechaj się i bądź wyluzowany. Owszem, na początku może być z tym trudno, ale dobry fotograf sam powinien rozładować niepotrzebne napięcie. Z pewnością korzystniej będziesz wyglądał na zdjęciach z uśmiechem niż mocno zaciśniętą szczęką.

  Po drugie – dostosuj ubiór!

  Pamiętaj, że zdjęcia fotograficzne są pamiątką na długie lata. Jeśli marzy Ci się sesja rodzinna, zadbaj o to, aby twoi najbliżsi dobrze się na niej prezentowali. Najlepiej, abyście wszyscy założyli ubrania w jednakowych lub podobnych kolorach i tonacjach. Wówczas stworzycie jedną, spójną całość. Jeśli zdecydowałeś się na sesję wizerunkową, biznesową itp. – zadbaj o elegenacki ubiór, bądź też taki, który odpowiada twojej branży. Jesteś prezesem, dyrektorem? Dobrze skrojony garnitur będzie jedynym trafnym wyborem. A może prowadzisz własny salon kosmetyczny? Ubierz się w uniform, który zakładasz do pracy.

  Po trzecie – porozmawiaj z fotografem!

  Jeśli nie wiesz, jak powinieneś przygotować się do danej sesji, a chcesz uniknąć tzw. „wpadki” – porozmawiaj ze swoim fotografem. Zapytaj o to, w co powinieneś się ubrać itp. Dobry fotograf to taki, który zawsze służy pomocą i dobrym słowem. Z pewnością pomoże Ci rozwiać twoje wątpliwości.

  Po czwarte – bądź wypoczęty!

  Postaraj się zadbać o to, by przyjść na sesję wypoczętym i wyspanym. Jeśli tego nie zrobisz, na zdjęciach z łatwością będzie można dostrzec twoje zmęczenie. Wyśpij się, zrelaksuj, nie śpiesz się i udaj się na sesję.

  Po piąte – zapoznaj się z efektami innych sesji!

  Jeśli nie masz pomysłu na sesję fotograficzną, a nie chcesz polegać tylko na sugestiach fotografa – przejrzyj blogi fotograficzne. Znajdziesz na nich wiele fotografii z różnych sesji, np. rodzinnych. Pooglądaj zdjęcia, zwróć uwagę na to, jak wyglądają osoby fotografowane i wyciągnij z tego wnioski dla siebie.